Jak wspomóc odchudzanie? – skuteczność aptecznych preparatów

Kto nie marzy o szczupłej sylwetce i zrzuceniu zbędnych kilogramów? Nie dla każdego jest to jednak łatwy proces. Oprócz zwiększonej aktywności fizycznej i odpowiedniej diety ważna jest również suplementacja. Chodzi nie tylko o uzupełnienie brakujących witamin i minerałów, ale także o stosowanie preparatów przyspieszających metabolizm lub ograniczających apetyt. Po jakie suplementy diety warto sięgać podczas procesu odchudzania?

Czy istnieją cudowne leki bez recepty na odchudzanie?

Niestety nie ma cudownego preparatu bez recepty, który pomoże pozbyć się zbędnych kilogramów. Dostępne suplementy diety i zioła mają za zadanie jedynie wspomóc cały proces, którego podstawą jest zdrowa, indywidualnie dopasowana i zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. Jakie preparaty z apteki pomagają w procesie redukcji masy ciała?

  • Fat burner (spalacz tłuszczu) – do tej grupy zaliczyć można składniki, które przyspieszają proces rozpadu tkanki tłuszczowej i blokują jej odkładanie się, m.in. kapsaicyna, piperyna, kwas hydroksycytrynowy, ekstrakty z cynamonowca, pomarańczy gorzkiej oraz wysokie dawki L-karnityny. Zalecane są one do stosowania przed treningiem, celem zwiększenia jego efektywności.
  • Preparaty redukujące apetyt – chodzi głównie o błonnik, który pęcznieje i wypełnia przewód pokarmowy, a dzięki temu rzadziej odczuwany jest głód. 
  • Składniki regulujące metabolizm węglowodanów – najbardziej popularnymi są chrom, morwa biała, berberys czy cynamonowiec. Ich zadaniem jest ograniczenie wchłaniania cukrów pochodzących z pożywienia, ale także wpływ na lepsze wykorzystanie glukozy przez tkanki. Regulując poziom cukru w organizmie niwelujemy chęć na podjadanie czy też napady głodu.

Standaryzowane preparaty wspomagające odchudzanie znaleźć można w Internecie korzystając ze sprawdzonych platform, np. Apteka Dla Rodziny: https://aptekadlarodziny.pl/

Jak powinno wyglądać zdrowe odchudzanie?

Leki bez recepty (https://aptekadlarodziny.pl/leki-bez-recepty.html) na odchudzanie to tylko uzupełnienie całego procesu redukcji masy ciała. Najważniejsze jest wprowadzenie zmian w swoim codziennym życiu. Proces ten powinien jednak przebiegać stopniowo. Zbyt szybkie modyfikacje sprawią, że szybko wrócimy do dawnych nawyków żywieniowych i porzucimy aktywność fizyczną.

Jeśli chcemy zrzucić zbędne kilogramy powinniśmy zmodyfikować dietę i wzbogacić ją o pełnowartościowe produkty spożywcze. W codziennym menu musi znaleźć się dużo świeżych warzyw, owoców, wielozbożowego pieczywa, kasz, makaronów, tłuszczy roślinnych, chudego mięsa, nabiału i ryb. Bardzo ważne jest też picie wody. Natomiast smażone i tłuste, a także bogate w cukier produkty muszą odejść w zapomnienie. Ważna jest również regularna aktywność fizyczna dostosowana do indywidualnych możliwości. Nie mniej jednak najbardziej rekomendowane ćwiczenie dla spalania tanku tłuszczowej to treningi cardio, m.in. pływanie czy też bieganie.  

Odchudzanie wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, ale nie ma potrzeby głodzić się czy katować intensywnymi treningami. Już niewielkie zmiany w jedzeniu i codziennym stylu życia wprowadzane stopniowo dadzą pozytywne efekty. Aby wspomóc cały proces warto rozważyć suplementację składnikami wspomagającymi odchudzanie.